Toshiba ESTIA 

TOSHIBA ESTIA – tepelné čerpadlo vzduch-voda 


Tepelná čerpadla TOSHIBA ESTIA jsou jedničkou v energetické účinnosti. Všechny zařízení mají dokonalou ochranu proti zamrzání díky vestavěné speciální ochranné smyčce. Díky regulaci tepelná čerpadla ESTIA umožňují regulovat dvě rozdílné teplotní zóny. Výhoda například při připojení radiátorů a podlahového vytápění. Regulace zárověň umožňuje nastavit např. Denní a noční režim pro topení a ohřev TUV. Jednotka umožňuje řízení až 2 oběhových čerpadel.

Venkovní jednotky tepelných čerpadel ESTIA jsou extrémně tiché díky použití TWIN rotary kompresorů a jejich protilehlé uložení zajišťuje nízké vibrace, tichý chod a dlouhou životnost. Ventilátory jsou vybaveny plně integrovanou regulací otáček a jejich lopatky zaručují vynikající potlačení turbulencí a nízký hluk v okolí jednotky.

Tepelná čerpadla Toshiba ESTIA nabízejí mnoho možností použití:

Různé možnosti instalace – samotné i řadové domky, novostavby, rekonstrukce, velké budovy. Tepelné čerpadlo ESTIA můžete samozřejmě kombinovat s jinými zdroji tepla ať už se jedná o plyn, elektřinu, propan, olej, tuhá paliva nebo solární technologie............
Zaručují Vám nízké provozní náklady – základním zdrojem tepla je vzduch, který je snadno dostupný v okolním prostředí. Díky přesné a plynulé regulaci invertoru, výkon reaguje na okamžitou potřebu tepla nebo chladu a proto šetří náklady na energii.

Velmi snadnou instalaci – vnitřní i venkovní jednotka se instaluje bez zvláštních nároků. Nepotřebujete žádné zemní či výkopové práce, budování komínů, nepotřebujete žádné prostory na skladování paliva ani palivové nádrže.

Koncepce SPLIT – výhoda oddělené venkovní a vnitřní jednotky zajišťuje naprostou bezpečnost proti zamrznutí vody v systému.                                                                                                              

Tepelné čerpadlo Toshiba

Tepelná čerpadla TOSHIBA ESTIA jsou koncipována jako SPLIT systém, skládají se z venkovní jednotky, vnitřní jednotky a propojovacích rozvodů chladiva.

Venkovní jednotka – Super Digital Inverter
Úkolem této jednotky je získání tepelné energie z okolního vzduchu a její předání pomocí chladícího okruhu do Hydro-boxu. Délka rozvodů může být až 30 m a proto nabízí široké možnosti montáže. Provozní teploty pro režim vytápění jsou od -20°C do 25°C a pro chlazení od 10°C do 43°C, pro ohřev TUV jsou doporučené hodnoty od -20°C do 43°C.
Vnitřní jednotka – Hydro-Box
Hydro-box funguje jako skutečný zdroj tepla, jeho úkolem je předávat získanou tepelnou energii z venkovní jednotky do připojeného tepelného systému. Přestup tepla, které je přenášeno ekologickým chladivem R410A zajišťuje deskový tepelný výměník. Teplota vody může na výstupu dosáhnout až 55°C. Další součástí Hydro-boxu je hlavní oběhové čerpadlo, expansní nádoba, ovladač a přídavné elektrické topení. Integrovaný systém může ovládat ventily, čerpadla a další části celého topného systému. ESTIA ale umí i plně řídit jiné části topného systému které nesouvisí přímo s tepelný čerpadlem.
Zásobník TUV
Zásobník vyrobený z nerezové oceli a opatřen kvalitní izolací pro minimalizaci tepelných ztrát, integrovaný trubkový výměník pro ohřev. Součástí je také elektrické topení o výkonu 2,7 kW, senzor teploty, tepelná ochrana a přetlakový pojišťovací ventil.
Základní ovladač

Dálkový ovladač který je integrován v těle Hydro-boxu a ovládá veškeré funkce a provoz tepelného čerpadla vzduch-voda. Obsahuje velký a dobře čitelný LCD display na kterém jsou zobrazovány informace o aktuálních provozních i požadovaných hodnotách. Součástí je reálný čas, týdenní časovač umožňující naprogramování spínacích a provozních časů. Mezi základní funkce patří noční útlum teploty, protinámrazová ochrana, rychlý ohřev TUV.
Prostorový ovladač (volitelné příslušenství)

Ovladač je vybaven teplotním čidlem, může nahradit prostorový termostat v místnosti. Při jeho použití je možnost ještě komfortnějšího řízení teploty v systému a objektu. Má stejné funkce jako integrovaný ovladač a přitom více na očích.

Tepelné čerpadlo Toshiba

inverter logo


Zdeněk Botek © 2011                           SEO webu sledují SEO nástroje.cz                                Created by PKSys.cz